Oküloplastik cerrahide sıklıkla uygulanan işlemlerden bir diğeri de göz altı torbalarıın giderilmesidir. Göz altı torbaları, insanların yorgun, mutsuz, uykusuz görünmelerine neden olduğu için psikolojilerini bozabiliyor. Akşamdan kalma bir görünüm olursa, sosyal hayatlarında problem yaşayabiliyorlar. Göz altı torbası dediğimiz oluşum, genellikle genetik yatkınlık ve yerçekiminin de etkisiyle göz çevresindeki dokuların deformasyonu ve göz etrafındaki yağ paketlerinin dışarı doğru fıtıklaşmaları. Oküloplastik cerrahide bunlara eğer hastanın yüz yapısı da uygunsa belirgin bir kesi yapmadan göz kapağının içerisinden girip müdahale edebiliyoruz. Lokal anesteziyle ameliyathane şartlarında uygulanan kısa süreli bir işlem olduğu için hastayı aynı gün taburcu edebiliyoruz. Ağrı sızı olmadan, hayat kalitesini etkilemiyor. Operasyon sonrası ufak tefek morluk ve şişlikler 10 günde iyileşiyor ve hasta ağır bir ağrı sızı hissetmeden ve hayat kalitesi etkilenmeden sosyal yaşantısına geri dönebiliyor. Dolayısıyla kişi, küçük bir müdahale ile kendisini mutsuz eden ve sosyal hayatında sıkıntı veren gözaltı torbalarından kolaylıkla kurtulabiliyor.

Göz altı torbası operasyonu hakkında ayrıntılı bilgi ve konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: Forma Git!

 


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.