Belirgin elmacık kemikleri yüz güzelliğinin önemli unsurlarından bir tanesidir. Elmacık bölgesinin ideal hacimlerde olması, yüze ters üçgen şeklini vererek yüzdeki “altın oran”ın elde edilmesini sağlamaktadır. Yüzü bu orana sahip kişiler çekici, alımlı ve daha genç olarak algılanırlar.

Yaşla birlikte elmacık ve yanak bölgesindeki hacim kayıpları ve bu bölgeyi destekleyen yağ pedlerindeki azalmalar nedeniyle bu bölgede çökme oluşmakta, burun kenarı çizgileri derinleşmekte ve yüz yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkmaktadır. Bazı kişilerde bu durum doğuştan da olabilmektedir.

Elmacık bölgesine yapılan dolgu uygulamaları ile bu kayıplar eski haline getirilebilir. Bu uygulama ile elmacık bölgesindeki anatomik yapıların desteklenmesi sayesinde yüzde lifting (kaldırma) etkisi olur. Bu sayede burun kenarı çizgilerinde (nazolabial - gülme çizgileri) azalma, göz altı çöküklüğünde düzelme ve sarkmalarda azalma olmaktadır.

Yanak ve elmacık kemiği dolgusu hakkında ayrıntılı bilgi ve online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.