Saten Dolgu Uygulaması, hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle cilt yenileme ve canlandırma işlemidir. Günlük hayatın yoğun stresi ve ilerleyen yaş faktörünün kaçınılmaz etkisiyle cilt hücrelerimiz yeteri kadar su depolamamaya başlar ve bunun üzerine düzensiz beslenme, sigara kullanımı, düzensiz uyku, cildimizin nem kaybı gibi faktörleri eklediğimizde, cildimiz canlılığını kaybeder, ince çizgiler oluşmaya başlar. Bu gibi durumlarda hayatın iz bırakan etkilerinden kurtulmak isteyen hastaların başvurduğu en hızlı ve efektif işlem “Saten Dolgu” uygulamasıdır. Saten dolgusu, “acne scar” izlerinin tedavisinde, geniş ve sık yanak bölgesi gözeneklerinin doldurulmasında da oldukça etkilidir. Özellikle yoğun sivilceli ergenlik geçirmiş, yüzündeki gözeneklerden şikayetçi olan hastalarda fraksiyonel lazer uygulamasıyla cilt soyulmasının ardından ek tedavi yöntemi olarak saten dolgu uygulaması kullanılmaktadır. Saten Dolgu uygulamasında kullanılan dolgu maddesi (hyaluronik asit) cildimizin orta tabakasında bulunan ve cilde nem ve gerginlik veren maddedir. Cildin nem depolamasına doğrudan etki ederek hem cilde daha parlak, daha yumuşak bir görüntü kazandırır hem de cildin elastikiyetini artırarak ciltteki yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkların oluşumunu yavaşlatır. Yani geçmişin izlerini silerken aynı zamanda geleceğin umut dolu ışıltısını da cilde taşır. Cildimizde doğal olarak bulunan bir madde olduğu için alerjik reaksiyon riski yoktur. Saten dolgu uygulama işlemi yaklaşık olarak 15-20 dk. sürer. İçeriğinde anestezik maddeler olduğu için uygulama çok ağrılı değildir ve kolay uygulanır. Saten dolgu uygulaması cildin durumuna ve yaşa göre 2-4 seans olarak ayda bir şeklinde uygulanır. Saten dolgunun etkisi 9-12 ay sürer.

Özet Anlatım: Saten Dolgu Uygulaması, hyalüronik asit bazlı dolgu maddeleriyle cilt yenileme ve canlandırma işlemidir. Günlük hayatın yoğun stresi ve ilerleyen yaş faktörünün kaçınılmaz etkisiyle cilt hücrelerimiz yeteri kadar su depolamamaya başlar ve bunun üzerine düzensiz beslenme, sigara kullanımı, düzensiz uyku, cildimizin nem kaybı gibi faktörleri eklediğimizde, cildimiz canlılığını kaybeder, ince çizgiler oluşmaya başlar. Bu gibi durumlarda hayatın iz bırakan etkilerinden kurtulmak isteyenlerin başvurduğu en hızlı ve efektif işlem “Saten Dolgu” uygulamasıdır.

Saten Dolgu hakkında ayrıntılı bilgi ve hekimlerimiz ile online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.