Yaşlanma ile birlikte kollajen ve elastin azalması deride kıvrımlara, kırışıklıklara yol açmaktadır. Hastanın kendi fibroblast hücreleri laboratuvar ortamında çoğaltılır ve sorunlu olan bölgeler enjekte edilir. Kök hücre ile ciltte anlamlı oranda gençleşme sağlanabilmektedir. Fibroblast hücreleri hastanın kendi dokusundan alındığı için uygulama sonrası alerjik reaksiyon gelişme riski yoktur.

Kulak arkasından punch denilen özel bir aletle 3-4 cm’lik çok küçük bir cilt alanı çıkarılır. Alınan cilt bölgesi güneş görmemiş olmalıdır. Bu yüzden kulak arkası tercih edilir. Hastanın kanı alınır. Alınan cilt parçası ve kanı özel taşıma kaplarında ve steril bir ortamda fibroblast kültürü yapan özel laboratuarlara yollanır. Laboratuarda 3-6 hafta sonra çoğalan fibroblastlar sadece hastanın kendine ait hücrelerdir. Çoğalan fibroblastların sayısı önemlidir. Cilde ilk uygulama yapıldıktan sonra da laboratuarda üretim sürdürülür. Yeni elde edilen solüsyonlar ikinci ve üçüncü seanslarda kullanılırlar. Fibroblast uygulaması cilde mezoterapi yöntemindeki gibi küçük zerklerle verilir. Her uygulamada ortalama 20-40 milyon kadar fibroblast hücresi cilt içine verilmektedir. Tedavi genellikle 4 hafta arayla 3 seans uygulanır. Üç seansın sonunda cilde verilen hücre sayısı 100 milyona çıkabilir. Fibrocell tedavisi ile cilde aktarılan fibroblastlar dokuyu hasar görmüş dokuyu tamir etmeye başlar. Etki diğer yöntemlere göre daha yavaş başlasa da 6-24 ay boyunca düzenli bir düzelme sağlar. Sonuç olarak kırışıklıkları ve sarkması azalmış, parlak canlı bir cilt ortaya çıkar. Elde edilen düzelme uzun sürelidir ve 4-5 yıl sonra bile sürdüğü gösterilmiştir. Fibroblast kültüründe hücre kalitesi önemlidir. Yaş ilerledikçe hücrelerin üretkenliği azalır. Bu yüzden fibroblast kültüründe en ideal yaş 30-50 yaş arasıdır. Fibroblast kültürü diğer cilt yenileme yöntemleri ile dönüşümlü uygulanarak etkinliği arttırılabilir.

Özet Anlatım: Yaşlanma ile birlikte kollajen ve elastin azalması deride kıvrımlara, kırışıklıklara yol açmaktadır. Hastanın kendi fibroblast hücrelerinin laboratuvar ortamında çoğaltılarak, sorunlu olan bölgeler uygulandığı bir tedavi yöntemdir. Kök Hücre Fibroblast Tedavisi ciltte büyük oranda gençleşme sağlanarak, zamanın etkilerini geriye çevirir.

Kök hücre fibroplast tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi ve online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.