HIFU (Fokuslu Ultrason)

HIFU nedir? 

HIFU, High-Intensity Focused Ultrasound yani Yüksek Yoğunluklu Odaklanmış Ultrason ifadesinin kısaltmasıdır. HIFU, ses dalgaları kullanılarak cilt altı dokularda kolajen üretimini arttıran, cildin altına inerek sıkılaştırmayı sağlayan son dönemin en popüler ameliyatsız yüz germe / inceltme uygulamasıdır.

HIFU Kimlere Uygulanabilir?

HIFU, yüzdeki sarkmalardan kurtulmak isteyen herkes için uygun olabilir. Sadece yüz değil boyun, gıdı ve dekolte bölgesi için de çok etkili sonuçlar verebilen bir yöntemdir.

HIFU Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde HIFU uygulamasının nasıl yapıldığını, dermatoloğumuz şöyle özetliyor:

“Uygulama kararı öncesi her misafirimize ilk önce cilt analizi yaparız. Bu analiz, gözle göremeyeceğimiz birçok veriyi almamızı sağlar. Ben de analiz sonucu ve gözlemlerime dayanarak, uzman hekim olarak en uygun ve en doğru protokolü hazırlarım.

HIFU uygulaması söz konusu olduğunda önce cilt haritası çıkarılarak, yüz ve boyundaki işaretlemeler yapılır. İşaretlenen bölgelere HIFU temas ettirilerek, atışlar yapılır. Uygulama ağrılı değildir. Cilde herhangi bir iğne girişi veya benzer bir müdahale olmadığından, ciltte soyulma, ciddi bir renk değişikliği veya rahatsız edici bir durum oluşmaz. HIFU uygulaması sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

Uygulama tek seansta yapılır ve yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Etkisi ise ilk aydan itibaren başlar, devamında 3 aya kadar etkisini arttırarak gösterir. Ciltte incelme ve sıkılaşma belirgin bir şekilde görülür. Ben tercihen 1 veya 2 ay sonra kontrol amaçlı tekrar görmek isterim. Uygulamanın etkisi yaklaşık 1,5 yıl devam eder ancak bu kişiden kişiye değişebilir.

Cilt koruyucunuzu sürerek günlük hayatınıza konforlu biçimde devam edebilirsiniz.

HIFU (Fokuslu Ultrason) hakkında ayrıntılı bilgi ve online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki formu doldurarak (https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6) ya da 0212 270 30 00 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.