Günümüzde kalın, etli, dolgun dudaklara sahip olmak güzelliğin en önemli kriterlerinden biri haline geldi. Ancak her boyutta dudak her kişiye uyumlu olmayabilir. Dudağa fazla hacim eklendiğinde yüzün dengesi bozulur ve doğal görüntüden uzaklaşılır. İşin sırrı dolgu enjeksiyonu yaparken doğallıktan uzaklaşmamaktır. Dudaklarınızın güzelliğinizi vurgulaması için en önemli kriter, dudaklarınızı yüzünüze uygun forma ulaştırmaktır. Uygulamayı yapan hekimin uzmanlığı ve doğal dolgu maddeleri ile yüzünüze uygun bir form yaratmak mümkün olmaktadır.

Dudak dolgusu işlemi esnasında sıklıkla kullanılan dolgu maddesi ise oldukça etkili olan ve cilde hacim kazandıran hyaluronik asittir. Cildi pürüzsüz tutan ve dokuların onarılmasını sağlayan bu dolgu maddesi dudak dokusu ile uyumlu bir yapıda olup aynı zamanda ciltte yer alan hücrelerin suyu tutmasını sağlayan bir yapıya sahiptir. Vücudun yapısında yer alan hyaluronik asit ile uygulanan bu dudak estetiği yöntemi en doğal dudak dolgusu uygulaması olarak öne çıkmaktadır.

Dudak dolgusu yapılmadan önce yüzün yapısına uygun olan dudak şekli belirlenmelidir. Dolgu maddesi enjeksiyon işlemi oldukça ince uçlu bir iğne yardımı ile gerçekleştirilir. Toplam 30 dakika kadar süren bu işlemin sonuçları hemen görülebilir. Uygulamadan sonra dudak bölgesinde kısmi morluklar ve şişliklerin görülmesi oldukça normaldir. Bu şişkinlik genelde en fazla birkaç gün içinde geçmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra 1-2 hafta içerisinde gerekli kontroller yapılıp ihtiyaç duyulması durumunda ise rötuş işlemi de uygulanabilir. Çok ince dudak yapısına sahip olan kişilere uygulanan dudak dolgusu ise bir seans yerine birkaç seans şeklinde bölünerek gerçekleştirilebilir.

Son dönemlerde uygulanma sıklığı artan dudak büyütme ve dudak kalınlaştırma gibi estetik işlemlerin etkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Dudak dolgusu işlemi kişinin dudak yapısı, bulunduğu yaş, elastikiyeti, enjekte edilen dolgu malzemesinin kalitesine göre farklı etki süreleri gösterebilir. Genel olarak sonuçlarını hemen gözlemleyebileceğiniz ve sosyal yaşama hemen geri dönebileceğiniz bu uygulamanın kalıcılığı ise 4 ile 6 ay arasında değişebilir. Ancak bazı uygulamalarda yapılan dolgu işleminin molekül ağırlığına göre işlemin etki süresi 12-18 aya kadar da çıkabilir. Son derece doğal ve zararsız olan hyaluronik asit uygulaması gerçekleştikten belirli bir süre sonra vücut tarafından emilerek yok olur.  Dudaklarınızın hacmini koruması ve dolgun gözükmesi için zamanı geldiğinde aynı işlemin yeniden tekrarlanması gerekir.

Dudak dolgusu her bireyde dudağın aynı bölümüne uygulanmaz. Dudağın alt ya da üst kısmındaki kırmızı bölgeye ya da dudakla derinin birleştiği kontur denilen alana uygulanabilir. Farklı teknikler kullanılarak yapılan bu işlemler sonucunda kısa sürede dudakların hacmi artarak dudaklar belirginleşir.

Dudak dolgusu hakkında ayrıntılı bilgi ve online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.