REVO’ da Mindfulness

Biz REVO’da sağlığa bütünsel yaklaşımın önemine inanırız.

İşte tam da bu yüzden yoğun şehir hayatının içinde biraz yavaşlayıp nefes alacağımız, stresten arınıp dinlenebileceğimiz bir alan yarattık. #Mindfulness farkındalık yaklaşımını da içten dışa güzellik anlayışımızın merkezine koyduk.

Mindfulness nedir?

“Şu an içinde bulunduğum anın farkında olma. Bedenimde ve çevremde olanlara yargılamadan dikkat vermek, gözlemlemek”

Görmek için bakmak. “Dikkatimi yargılamadan ve şefkatli bir tavırla yalnızca şu anda olana vermek. Bunun sonucunda ortaya çıkan farkındalığa Mindfulness diyoruz.”

Revo’da neden Mindfulness var?

Temel noktalar:

  • Beden-zihin bütünlüğü / Revoda sağlığa bütünsel yaklaşım
  • Stresin bedendeki olumsuz etkilerini geri çevirebilmek/ stresi yönetip gevşeyebilmek
  • Otomatik pilottan çıkıp hayattan keyif alabilmek.
  • Gün içinde kendimize vakit ayırıp biraz gevşeyebileceğimiz, stresten arınıp yenilenmiş bir şekilde geri dönebileceğimiz alışkanlıklar yaratmak.

Beden ve zihin bir bütün. Ruh halimiz, düşüncelerimiz, bedenimize yansıyor; aynı şekilde bedenimizde olup biten her şey de psikolojimizi etkiliyor.

Sağlık alanında bu ikisini ayrı düşündüğümüz günler tarih oluyor. Sağlıklı, keyifli bir yaşamın yolu kendimizi hem içten hem dıştan desteklemekten geçiyor.

Modern şehir hayatında stres hepimizin hayatının bir parçası. Stresin zararlı etkilerini devamlı dinliyor ve bedenimizde hissediyoruz ama işimiz de çok!

Günlük yaşamda kendimizi devamlı bir sonraki şeye koştururken buluyoruz.

Bunu farketmediğimde, bir yerden sonra hayat otomatikleşmeye, monotonlaşmaya, keyif vermemeye başlıyor.

Yapılan pek çok araştırmadan biliyoruz ki yaşadığımız stres, stresle nasıl başa çıktığımız bizim bedenimizin sağlığını ve nasıl yaş aldığımızı direkt olarak etkiliyor.

Mindfulness, nefes egzersizleri, meditasyon pratikleri bu noktada çok etkili, bilimsel kanıta dayalı sonuçlarla sağlığımızı destekliyor.

Harvard, Oxford, UCLA, gibi pek çok üni’de yapılan sayısız araştırma, günde sadece 10-15 dakikanızı ayırarak bile Mindfulness’ın sağlık üzerindeki olumlu etkilerinden faydalanabileceğinizi kanıtlıyor.

(Konsantrasyonun artması, daha kolay karar verebilme, küçük şeylerden keyif alma, kronik ağrılarda azalma vb.)

Biz Revo’da sağlığa bütünsel yaklaşımın önemini biliyoruz. Kendi ekibimizden başlayarak güne nefes farkındalığı ve meditasyonla başlıyoruz.

Bu yüzden, Revo deneyiminin bir parçası olarak, sunduğumuz hizmetlere meditasyon ve farkındalık pratiklerini de entegre ettik.

Meditasyon derslerimiz, “bi, nefeslik ara” verip günlük rutininize enerjik bir şekilde dönebilmenizi sağlamak için ideal.

Dünyada her geçen gün yayılan ve her alanda uygulanmaya başlayan bu farkındalık yaklaşımını “içten dışa güzellik” anlayışımızın merkezine koyduk.

farkındalık

Meditasyon Eğitimleri

Meditasyon Alanı

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.